Firma Pan Hilary w swojej ofercie posiada także usługę bezpłanego badania słuchu. Służymy pomocą w doborze i użytkowaniu aparatów słuchowych oraz serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Oferta pozwala na pomoc każdej osobie, u której został stwierdzony niedosłuch.

Rejestracja na badania pod numerem: 537 308 388

Kto powinien poddać się badaniom słuchu?

Badaniom słuchu powinny poddać się osoby po 50 roku życia oraz każda osoba, która regularnie przebywa w nadmiernym hałasie. Warto udać się na badanie natychmiast po spostrzeżeniu zmian zdolności słyszenia lub w przypadku częstego doświadczania dzwonienia, czy też brzęczenia w uszach. Regularnie powtarzane badanie słuchu umożliwia stwierdzenie, w jaki sposób oraz czy w ogóle doszło do zmiany zdolności słyszenia.

Na czym polega badanie słuchu?

Badanie słuchu polega na zasygnalizowaniu przez naciśnięcie przycisku, w którym momencie zaczynamy słyszeć dźwięk prezentowany przez protetyka. Badanie pozwala określić próg słyszenia dla poszczególnych częstotliwości oraz sprawdzić czy nasz słuch jest w normie, czy jest pogorszony i wymaga użytkowania aparatów słuchowych.

Objawy ubytków słuchu

Ubytek słuchu objawia się obniżeniem czułości narządu słuchu. Oznacza to, iż osoby dotknięte niedosłuchem gorzej słyszą ciche dźwięki niż osoby normalnie słyszące. Oznaką dla większości niedosłuchów jest również:

  • Częste proszenie o powtórzenie tego, co ktoś powiedział;
  • Kłopot z prowadzeniem rozmowy w dużej grupie osób lub rozmowy przez telefon
  • Zwiększanie głośności telewizora lub radia;
  • Wrażenie, że inni mówią niewyraźnie;
  • Kłopot z usłyszeniem wysokich dźwięków, takich jak głos kobiety, dziecka, śpiew ptaków lub dźwięk dzwonka;

Konsekwencje ubytków słuchu

Osoby cierpiące na ubytek słuchu mają problemy w kontaktach społecznych oraz tracą orientację przestrzenną. Często osoby z niedosłuchem rezygnują ze spotkań towarzyskich, a także mają gorsze wyniki w pracy i w szkole. Ich słuch nieuchronnie pogarsza się, przez co czują się coraz bardziej odcięci od otaczających ich ludzi. Jeśli ubytek słuchu nie zostanie skorygowany może doprowadzić do dolegliwości takich jak zmęczenie, osłabienie, bole głowy i stres.

Słyszenie i rozumienie są podstawowymi potrzebami każdego człowieka. Nie zwlekaj więc, przyjdź i zbadaj swój słuch.